Filtr
Fulltextové hledání

Podle pořadu
Podle abecedy
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
Tvorba | ČESKÁ SODA | ČESKÁ SODA XI
premiéra: 01.11. 1994

ČESKÁ SODA XI

ČESKÁ SODA XI. (listopad 1994, 17min.)

Užití:
Vysílání v ČT

Vedoucí projektu:
Fero Fenič
Námět:
Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler
Spolupracovali:
Pavla Tajerová, Alexandra Jandlová, Milan Jáchym, Jan Fíla, Jaroslava Macharáčková, Richard Honzovič, Václav Tomšovský, Marek Minárik, Zuzana Hubálková, Pavel Motyčka a další
Hudební spolupráce:
Hynek Schneider
Zvuk:
Daniel Němec, Jiří Bartoš
Střih:
Vladimír Barák L.C.C., Věra Flaková
Produkce:
Jan Svoboda
Kamera:
Dominik Miškovský, Miroslav Čtvorsjuk
Hudba:
Josef Spal

XI./0. Znělka České sody.

XI./1. Z domova. Česká televize. Bezprostředně po dnešní hlavní zpravodajské relaci byl v budově televize zatčen redaktor zpravodajství o počasí Ján Zákopčaník pro opakovaný sexuální styk se zvířaty. Zákopčaník sám na obrazovce přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu.

XI./2. Obrazová reportáž. Jsme na návštěvě u lidového léčitele dr. Mirko Mirko. Mirko začínal v roce 90 s obyčejnou virgulí a dnes už hraje ve svém oboru první housle. Ostatně posuďte sami. Mirko hovoří k pacientovi: "Vy jste měl přijít nalačno, no nic, já vás trošku vyčistím". Mirko Mirko rukou vstupuje do hlubin pacientova břicha. Mirko Mirko: "Já to přeci nedělám pro sebe, já to dělám pro lidi. A chci těm lidem pomoci. Teď hlavně nezkousněte. Už to bude dobrý, za chvilku jsme hotovi". Mirko Mirko vytahuje z břicha nějaký orgán. Do bytu vchází policajt: "Co mu děláš?" Mirko Mirko: "Co tu děláte, co to je?!". Mirko Mirko je nesvůj, protože drží v rukách ještě bijící pacientovo srdce. Moderátor: "Doktor Mirko Mirko tedy nyní čeká ve vazbě na vznesení obvinění ze strany pacienta.Ten se však nechal slyšet, že nemá to srdce léčitele žalovat."

XI./3. Reklama. Romska žena vypráví prodavačce v drogerii: "Znáte to, naši včera oslavovali, potřebujou něco dobrýho na úklid." Bytem běhají lidé a různě přenášejí nábytek. "Podlaha, koberec, stůl, všechno umatlaný?" Strhávají záclony. " Věřila byste, že mám skvrny i na záclonách?" Špinavé nádobí šoupnou do zásuvky... Romská žena vchází do dveří bytu s náručí plnou čistících prostředků. Uprostřed prázdného bytu hoří ohníček a její rodina si u něj hřeje ruce.Muž říká: "Ale babi, proč toho tolik kupuješ?!".

XI./4. Z domova. Vraťme se na chvilku k zatím nevyřešené cause Bartošová - Štaidl - Třiska. Ladislav Štaidl nás požádal o vystoupení před kamerou. Jeho prohlášení je natolik závažné a vysoko přesahuje rámec celého případu, že jsme rádi vyhověli. Ladislav Štaidl (z archívu: TV vystoupení odsuzujícího 17.listopad): "Já jsem se zcela dobrovolně svobodně rozhodl, že budu v této zemi žít, a proto jsem tady taky založil rodinu. Mám tři krásné, zdravé děti, a proto bych si nesmírně přál, abychom žili v klidu a míru a aby se nám dařilo dobře a aby nemuselo docházet k takovým věcem, jako došlo na Václavském náměstí". Navazující reklama: Tento muž za A :pere špinavé prádlo dvakrát, za B: je profesorem matematiky, za C: rozhodl se žít na Václavském náměstí. B je správně.

XI./5. Milí diváci, já vás vítám u dnešního Tabu. Tentokrát bude tématem taková hloupá nemoc jednoho muže, který měl tu odvahu a přišel si s námi do studia povídat o svém problému. Dále vítám pana profesora dr. Luboše Sládka z Fakultní nemocnice v Hostinném, který tu bude zastupovat odbornou veřejnost. A já už nyní mohu pozvat muže, kterému tentokrát budeme říkat pan Zet. Moderátor: "Pane Zet, pojďte mezi nás. Posaďte se, dobrý večer". Pan Zet (hlasem Miloše Zemana): "Dobrý večer, takže o čem si budem povídat? Já už jsem tady zdražování probíral před dvěma měsíci". Sládek: "Pojďme k tématu se vrátit zpátky. Já tady mám od profesora Starého knihu..." Pan Zet: "Kreténe! " Sládek: "No dovolte! Moderátor:"Víte, pane Zet, to nemůžeme takhle zhurta hned na začátku, to je o něčem jiném ten pořad tady. To je jenom urážení se navzájem". Pan Zet: "Čím déle mluvíte, tak je to jasnější". Moderátor: "No pokud je to jasnější, můžeme pokračovat. Pane Sládku...!" Sládek zmateně : "Já jsem, úplně teď jsem..." Pan Zet: "Ty komunistická svině!" Sládek: "Ale já se, já se tu nenechám urážet. Já tu měl bejt jako lékař!" Pan Zet: "Snažte se mít pane Sládku trošku smysl pro humor, nebuďte tak zapšklý". Sládek: "Mi to připadá, jestli vám to jako humor připadá, mně..." Pan Zet: "Pane Sládku, je podstatný rozdíl mezi výrokem ty hajzle fašistická nebo ty komunistická svině..." Sládek: "Tohleto vůbec nebudu poslouchat, já jsem přijel až z Hostinného, já tu nebudu ani minutu..." Moderátor: " Pane Zet, to by se mělo vyřešit tohleto s tím pane Sládkem...!" Pan Zet: " Podívej se, ty komuniská svině, ono je to živé vysílání, takže mě nemůžou vypnout. Já..." (Pan Zet byl vypnut).

XI./6. Zpráva. Zdá se, že se začínají naplňovat obavy občanů z toho, že se nemocnice Na homolce stane pouze výběrovou klinikou pro úzký okruh pacientů. Na zdejším oddělení nádorových onemocnění totiž začali přijímat pacienty narozené ve znamení Raka. Tedy ty bohaté.

XI./7. Česká soda uvádí seriál Krutá kamera. Díl druhý - Dědeček. Do plné ordinace přichází TV štáb. Dědeček: "Pane doktore, mě je hrozně zle!" Falešný doktor ho vyšetřuje: "No, to bude špatný pane Němeček. Jak dlouho se léčíte na plicní mor?". Dědeček: "No pane doktore, já vůbec nevím..." Doktor: "Běžte se tady, procvičte si s očima, já vám napíšu něco na ten plicní mor". Dědeček se snaží číst písmena na zdi: "Já to nepřečtu pane doktore.." Dědeček padá bezvládně na zem. Doktor neví co s tím. Doktor: "Pane Beneš, nahoru, pojďme". (o hodinu později) Pacienti na chodbě se dohadují: "Ten dědek tam smrdí snad už hodinu!" (o měsíc později) Dědeček leží na zemi. Nad ním létá hejno much...(Dědeček je asi v rozkladu).

XI./8. K situaci na modřanské poliklinice se budeme vracet v některém z následujících pořadů.(Ve studiu zazvoní telefon). Moderátor: "Prosím?" Ladislav Chudík: " Dobrý večer, tady Sova. Chtěl jsem vám říct takovou možná maličkost ". Moderátor: "No, povídejte". Ladislav Chudík: "Spíš je to pošetilost starého člověka, ale já mám pocit, že chirurgie má tu nádhernou vlastnost, že lidské tělo nejen léčí, ale zgruntu mění, nelítostně a jednou provždy. A v tom je její nebezpečí a krása". Moderátor: "Ano". Ladislav Chudík: " Tolik jsem vám chtěl říct". Moderátor: " Tak jo". Němá tvář Marie Motlové (primářova hospodyně z Nemocnice na kraji města.)

XI./9. Reklama. Tančící dvojice mužů. Jeden se rozezpívá. V tanci odhazují oblečení. Když si nakonec jeden stáhne slípy, druhý nabere do dlaně gel. V posteli dojde k nárazu. Dálkové ovládání vypne v televizi němě přihlížející Marii Motlovou...

XI./10. Krátce ze zahraničí. V severní Indii vodní živel zdejším vyznavačům ohně dokonale vypálil rybník. Při nedávných záplavách se zde potopila kompletní společnost přátel žehu.

XI./11. Hudební klip "Pojď stoupat jak dým". Rudolf Hrušínský (z filmu "Spalovač mrtvol"): " Nic není v životě lidském jisté, jenom smrt. A to, že v Evropě bude nastolen šťastný řád, šťastná Evropa a smrt jsou jediné dvě jistoty, které my lidé máme!" Pavel Bobek v krematoriu (pod dohledem Rudolfa Hrušínského z filmu "Spalovač mrtvol") zpívá pozůstalým "Pojď stoupat jak dým". Moderátor na závěr: "To byla žhavá novinka legendy naší populární hudby".

XI./12. Hit paráda. Druhé místo: "Přízraky",Daniela Landy. (Pánové Kemr a Sovák při různých pracích a akcích v seriálu Chalupáři) V čele hitparády se stále drží předvolební hymnus hnutí Egyteles: "Vivat Slovákuš". (Kompletní vedení HZDS zpívá svou volební hymnu - tentokrát maďarsky). Blahopřejeme. (Na záběr se objeví náš moderátor - se slzami v očích).

XI./13. Televizní kurs německého jazyka "Alles gute": Jakpak jste strávili prázdniny? Na jugoslávském Jadranu? Na kubánských plážích? Či na somálské riviéře? Nebo jste je proseděli v některé pražské pivnici, restaurácii? Dnes se podíváme do jedné z nich, abychom se přesvědčili o tradiční české pohostinnosti: bohatým berem a chudobným dávám! (Příští lekce se bude nazývat "Důchodci všech zemí, spojte se!".)

XI./14. Citát měsíce: "Život je věčná hádanka." Hana Maciuchová.© 2004 Febio s.r.o., design & code by Graffitti Networks